اگرچه فروشگاه مایکروسافت یکی از قابل اعتمادترین منابع برای دانلود برنامه ها برای رایانه شخصی ویندوز شما است، اما دارای معایبی است. گاهی اوقات وقتی می‌خواهید برنامه‌ای را از طریق فروشگاه مایکروسافت دانلود یا نصب کنید، ممکن است با «این برنامه درخواست‌های زیادی انجام داد» با کد 0x80860010 مواجه شوید. گاهی اوقات این خطا هنگام باز کردن برنامه پس از نصب نیز ظاهر می شود. در زیر 9 روش برای رفع خطای درخواست های زیاد در ویندوز را شرح می دهیم. پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

در هر صورت، چنین خطاهایی می توانند روند کار شما را مختل کنند و بر بهره وری شما تأثیر بگذارند. برای کمک به شما، ما چند راه حل موثر برای رفع خطا در رایانه شخصی ویندوز شما فهرست کرده ایم. پس بیایید نگاهی بیندازیم.

عیب‌یابی Windows Store Apps را اجرا کنید

هنگامی که با مشکلی در فروشگاه مایکروسافت یا هر یک از برنامه های دانلود شده از آن مواجه می شوید، ابتدا عیب یاب Windows Store Apps را اجرا کنید. سیستم شما تمام مشکلات احتمالی را شناسایی کرده و سعی در رفع آنها خواهد کرد.

مرحله 1: روی نماد جستجو در نوار وظیفه کلیک کنید، تنظیمات عیب یابی اولین نتیجه ای که ظاهر می شود را تایپ کرده و انتخاب کنید.

مرحله 2: روی Other troubleshooters کلیک کنید.

مرحله 3: روی دکمه Run در کنار Windows Store Apps کلیک کنید تا فرآیند عیب یابی شروع شود.

دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید تا عیب یاب را اجرا کنید و ببینید آیا خطا را برطرف می کند یا خیر.

زمان و منطقه صحیح سیستم

آیا رایانه شما روی منطقه زمانی یا منطقه اشتباه تنظیم شده است؟ در این حالت ممکن است برخی از برنامه ها نتوانند با سرورها ارتباط برقرار کنند و در نتیجه خطای “This application made too much requests” رخ می دهد. در اینجا کاری است که می توانید برای رفع آن انجام دهید.

مرحله 1: Windows + I را فشار دهید تا برنامه تنظیمات باز شود.

مرحله 2: به تب Time and Language رفته و روی Language and Region کلیک کنید.

مرحله 3: روی منوی کشویی کنار کشور یا منطقه کلیک کنید تا منطقه فعلی را انتخاب کنید.

مرحله 4: دوباره روی زبانه Time and Language کلیک کنید و از پنجره سمت راست Date and Time را انتخاب کنید.

مرحله 5: دکمه کنار تنظیم خودکار زمان را فعال کنید.

برنامه مشکل را تعمیر یا تنظیم مجدد کنید

اگر کد خطا 0x80860010 فقط هنگام دسترسی به یک برنامه خاص ظاهر می شود، می توانید از ویژگی تعمیر برنامه داخلی ویندوز برای رفع آن استفاده کنید. در حالی که چندین راه برای تعمیر یک برنامه در ویندوز وجود دارد، ساده ترین راه از طریق برنامه تنظیمات است.

مرحله 1: برای دسترسی به منوی جستجو، کلیدهای ترکیبی Windows + S را فشار دهید.

مرحله 2: نام برنامه مشکل ساز را در کادر جستجو وارد کنید، روی اولین نتیجه کلیک راست کرده و App Settings را انتخاب کنید.

مرحله 3: به تب Reset بروید و روی دکمه Repair کلیک کنید.

ویندوز تلاش می کند تا برنامه را تعمیر کند و پس از اتمام فرآیند یک علامت تیک را نمایش دهد. اگر حتی پس از آن هم خطا ادامه داشت، می‌توانید برنامه را از همان منو بازنشانی کنید. با این کار داده های موجود برنامه پاک می شود و برنامه به حالت پیش فرض باز می گردد.

فایل های موقت موجود در پوشه DATASTORE را حذف کنید

فایل های موقت، همانطور که از نام آن پیداست، برای ذخیره سازی اطلاعات مربوط به برنامه و سیستم عامل در رایانه شما برای مدت زمان کوتاهی هستند. اگر برخی از فایل‌های موقت رایانه‌تان خراب شود، می‌تواند عملکرد ویندوز را مختل کند و منجر به خطاهایی مانند «این برنامه درخواست‌های زیادی کرد».

برای رفع این مشکل می توانید فایل های موقت موجود در پوشه DataStore را حذف کنید و ببینید که آیا به حالت عادی برمی گردد یا خیر.

مرحله 1: میانبر صفحه کلید Windows + R را فشار دهید تا کادر محاوره ای Run باز شود. مسیر زیر را در کادر متنی تایپ کرده و Enter را فشار دهید.

C:WindowsSoftwareDistributionDataStore

مرحله 2: Ctrl + A را روی صفحه کلید فشار دهید تا همه فایل های این پوشه انتخاب شوند و روی نماد سطل زباله در بالا کلیک کنید تا آنها را حذف کنید.

همه برنامه ها را با استفاده از POWERSHELL ثبت کنید

ثبت مجدد برنامه های مایکروسافت استور در سیستم شما راهی موثر برای رفع مشکلات آنهاست. نگران نباشید، این روند آنقدر که به نظر می رسد پیچیده نیست. در اینجا مراحلی وجود دارد که می توانید دنبال کنید.

مرحله 1: روی نماد ذره بین در نوار وظیفه کلیک کنید، powershell را تایپ کنید و Run as administrator را انتخاب کنید.

مرحله 2: هنگامی که فرمان User Account Control (UAC) ظاهر شد، Yes را انتخاب کنید.

مرحله 3: دستور زیر را در کنسول تایپ کرده و Enter را فشار دهید.

Get-AppXPackage Microsoft.WindowsStore | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)AppXManifest.xml”}

صبر کنید تا فرآیند تکمیل شود و سپس بررسی کنید که آیا می توانید برنامه ها را باز یا دانلود کنید.

به روز رسانی ویندوز را نصب کنید

ممکن است خطای «This application made too many requests» به دلیل مشکلات سازگاری یا خطا در ویندوز رخ دهد. اگر چنین است، نصب به‌روزرسانی‌های معلق سیستم باید کمک کند.

Windows + I را فشار دهید تا برنامه تنظیمات باز شود. در تب Windows Update، روی دکمه Check for Updates کلیک کنید. به روز رسانی های معلق را دانلود و نصب کنید و سپس بررسی کنید که آیا خطا همچنان رخ می دهد یا خیر.

دوباره شروع به استفاده از برنامه های خود کنید

مقابله با چنین خطاهای برنامه ای در ویندوز می تواند ناامید کننده باشد، به خصوص در محل کار. انجام روش های فوق به شما کمک می کند تا پیام خطای «This app made too many requests» (کد 0x80860010) را برطرف کنید و بتوانید بدون مشکل از آنها استفاده کنید.

منبع

به این پست امتیاز دهید