اگر می خواهید بدانید چگونه صفحه لپ تاپ را خاموش کنید، نه خود سیستم را، ما در این راهنما راه های مختلفی برای این کار داریم. تمرکز ما در اینجا بر روی لپ‌تاپ‌های ویندوز 10 است. می‌توانید از یکی از روش‌های زیر برای خاموش کردن سریع صفحه لپ‌تاپ خود بدون نیاز به خاموش کردن رایانه استفاده کنید.

در زیر هفت راه برای خاموش کردن صفحه نمایش با لپ تاپ ویندوز 10 ارائه می دهیم که همه این روش ها رایگان هستند. این شامل بستن درب لپ تاپ شما نمی شود، که معمولاً لپ تاپ شما را به حالت خواب می برد.

صفحه لپ تاپ را خاموش کنید

با یک لپ تاپ ویندوز 10، ممکن است بخواهید صفحه نمایش خود را بدون خاموش کردن رایانه یا رفتن به خواب خاموش کنید. برای این کار راه هایی وجود دارد که در زیر بهترین روش ها را برای شما فهرست کرده ایم.

برخلاف کامپیوترهای رومیزی، لپ تاپ ها معمولا سوئیچ جداگانه ای برای خاموش کردن صفحه نمایش ندارند. اگر از لپ تاپ خود استفاده نمی کنید، منطقی است که صفحه نمایش لپ تاپ خود را خاموش کنید، زیرا بیشترین انرژی را در بین تمام اجزا مصرف می کند. در برخی موارد ممکن است یک “کلید فوری” برای خاموش کردن صفحه داشته باشید، اما این بسیار نادر است.

با استفاده از تنظیمات و دکمه پاور

می توانید تنظیمات دکمه پاور لپ تاپ خود را تغییر دهید تا به جای خاموش کردن رایانه، نمایشگر خاموش شود.

مرحله 1: پنجره تنظیمات را باز کنید و System و سپس Power & Sleep را پیدا کنید.

مرحله 2: در مرحله بعد، Related Settings و سپس Advanced Power Settings را جستجو کنید.

مرحله 3: در سمت چپ گزینه Choose what the power buttons را می بینید و با کلیک بر روی آن به صفحه Power Options هدایت می شوید. در اینجا می توانید به ویندوز 10 بگویید که صفحه لپ تاپ شما را با فشار دادن دکمه پاور خاموش کند. گزینه هایی برای انجام این کار برای باتری و برق اصلی وجود دارد.

با استفاده از صفحه نمایش خاموش اسکریپت.

اگر به آرشیو مایکروسافت بروید، می توانید یک اسکریپت قابل دانلود پیدا کنید که می توانید آن را اجرا کنید تا صفحه لپ تاپ خود را خاموش کنید. این یک فایل bat است و می توانید آن را در دسکتاپ خود ذخیره کنید. هنگامی که می خواهید نمایشگر لپ تاپ خود را خاموش کنید، فقط روی فایل bat کلیک کنید. دوبار کلیک کنید.

با استفاده از برنامه “مانیتور خاموش”.

یک برنامه رایگان به نام “مانیتور خاموش” وجود دارد. می توانید از میانبر صفحه کلید برای فعال کردن برنامه استفاده کنید یا می توانید روی آن دوبار کلیک کنید. بهتر است این برنامه را به نوار وظیفه خود پین کنید. سپس نیازی به نصب چیزی نخواهید داشت.

لینک دانلود

از برنامه DisplayOff استفاده کنید

یکی دیگر از برنامه های رایگانی که می توانید در ویندوز 10 خود برای خاموش کردن صفحه خود استفاده کنید، دانلود DisplayOff است. این به روشی مشابه “مانیتور خاموش” که در بالا در مورد آن صحبت کردیم، کار می کند. چیزی برای نصب وجود ندارد و تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی فایل کلیک کنید تا صفحه نمایش شما خاموش شود.

با استفاده از برنامه “مانیتور صرفه جویی در انرژی”.

یکی دیگر از برنامه های رایگانی که صفحه لپ تاپ ویندوز 10 شما را خاموش می کند Monitor Energy Saver است. این اپلیکیشن مفید را می توانید از اینجا دانلود کنید. این کار زمانی که لپ تاپ خود را قفل می کنید کار می کند. تنظیمات دیگر نیز با “Energy Saving Monitor” در دسترس هستند.

هنگامی که از آن برای خاموش کردن صفحه خود استفاده می کنید، می توانید وضعیت پیام رسان خود را روی “تنظیم کنید.دور ” تا دیگران بدانند که در دسترس نیستید. همچنین می‌توانید از این تنظیم برای توقف موقت برنامه‌هایی که در حال اجرا هستید، هنگام خاموش کردن صفحه استفاده کنید.

از برنامه Dark استفاده کنید

یکی از بهترین موارد در مورد برنامه رایگان Dark که می توانید برای خاموش کردن صفحه نمایش لپ تاپ ویندوز 10 خود از آن استفاده کنید این است که هنگام نصب آن به طور خودکار یک میانبر روی دسکتاپ شما ایجاد می کند.

فقط روی میانبر Dark دوبار کلیک کنید تا برنامه به سینی سیستم در نوار وظیفه ویندوز منتقل شود. اکنون وقتی برنامه را از سینی سیستم اجرا می کنید، صفحه نمایش شما را خاموش می کند.

با استفاده از برنامه BlackTop

آخرین برنامه رایگان ما که می توانید برای خاموش کردن صفحه لپ تاپ ویندوز 10 خود از آن استفاده کنید BlackTop است. با استفاده از این ابزار مفید، می توانید صفحه لپ تاپ خود را با استفاده از میانبر صفحه کلید خاموش کنید.

هنگامی که BlackTop در حال اجرا است، آن را در سینی سیستم در دسترس خواهید یافت. خاموش کردن صفحه نمایش در هنگام اجرای برنامه بسیار آسان است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که از میانبر صفحه کلید Ctrl+Alt+B استفاده کنید. برای دانلود رایگان BlackTop به اینجا بروید.

نتیجه

ما با هفت روش رایگان عالی برای خاموش کردن صفحه نمایش لپ تاپ شما آمده ایم. همه آنها واقعاً خوب کار می کنند و همه آنها روشهای رایگان هستند. خاموش کردن صفحه نمایش لپ تاپ زمانی که از آن استفاده نمی کنید کاملا منطقی است. صفحه نمایش شما بیشترین مصرف انرژی را دارد، بنابراین به شما کمک می کند در مصرف برق صرفه جویی کنید.

حالا دیگر نیازی نیست درب لپ تاپ را ببندید و وارد حالت خواب شوید یا وقتی می خواهید نمایشگر را خاموش کنید دستگاه خود را خاموش کنید. استفاده از تمام روش هایی که به شما نشان داده ایم برای خاموش کردن صفحه نمایش لپ تاپ بسیار آسان است.

به این پست امتیاز دهید