کولر گازی دارای دو حالت AUTO و ON می باشد. در حالت روشن، فن کولر شما به طور مداوم حتی زمانی که کمپرسور روشن نیست کار می کند. این باعث می شود فشار زیادی به کولر وارد شود. وقتی کولر گازی خود را روی حالت AUTO قرار می دهید، دمای محیط را حس می کند و سپس به طور خودکار دمای محیط را در دمای تنظیم شده حفظ می کند.

به عبارت دیگر در حالت AUTO کولر گازی شما پس از رسیدن به دمای تنظیم شده توسط ترموستات خاموش می شود. در نهایت، حالت خودکار به کاهش بار و در نهایت افزایش میانگین عمر چیلر شما کمک می کند.

7- سیستم خنک کننده را هوشمند کنید

با یک کنترلر هوشمند برای کولر گازی خود، تا زمانی که Wi-Fi دارید، می توانید با استفاده از گوشی هوشمند خود کولر گازی را مدیریت و کنترل کنید. علاوه بر این، بسته به سازنده و مدل، کنترل‌های هوشمند تهویه مطبوع ممکن است دارای ویژگی‌های اضافی مانند برنامه‌ریزی هفتگی یا کنترل‌های مبتنی بر مکان، در میان بسیاری دیگر باشند.

اما عملکرد اصلی که به شما کمک می کند تا استفاده بهینه از کولر گازی خود را حفظ کنید، کنترل دما و رطوبت است. می توانید کنترلر هوشمند خود را طوری تنظیم کنید که محدوده دما یا رطوبت خاصی را حفظ کند و پس از رسیدن به این امر، استفاده از کولر به تدریج کاهش می یابد. تنظیمات فن نیز به صورت خودکار تغییر می کند و مصرف کمپرسور تنظیم می شود.

همچنین می توانید وضعیت فیلتر کولر گازی خود را کنترل کنید، تعمیر و نگهداری آن را بررسی کنید و در صورت نیاز به تعویض آن اعلان دریافت کنید.

همه اینها تضمین می کند که کولر گازی با حداکثر ظرفیت کار نمی کند و در نتیجه میانگین عمر آن افزایش می یابد.

8- عایق کاری خانه خود را بهبود ببخشید

برای عملکرد موثر کولر گازی، عایق بندی نقش مهمی ایفا می کند. اگرچه تهویه مطبوع هوای مطبوع را فراهم می کند، اما عایق از خروج آن از خانه جلوگیری می کند. به همین دلیل در حین سرویس باید بررسی کنید که آیا عایق شما نیاز به ارتقا دارد یا خیر.

عایق ضعیف منجر به از دست دادن هوا می شود. در عوض، کولر گازی شما باید مرتباً روشن و خاموش شود، که باعث می شود کولر گازی شما سخت تر کار کند. این امر فشار بیشتری را به اجزای مختلف کولر از جمله موتور و کمپرسور وارد می کند. در نتیجه هزینه های نگهداری شما افزایش می یابد و میانگین عمر چیلر کاهش می یابد.

خلاصه افزایش عمر کولر گازی

با انتخاب یک فرد واجد شرایط برای تعمیر و نگهداری منظم، تعویض به موقع فیلتر، استفاده از لوازم جانبی مانند فن برای کاهش فشار کولر گازی و استفاده از حالت اتوماتیک می توان عمر کولر گازی را افزایش داد.

روش های ذکر شده نیاز به هزینه زیادی ندارند و تقریبا می توانید همه آنها را خودتان در منزل انجام دهید. سیستم های تهویه مطبوع با طول عمر حدود 15 تا 20 سال تبلیغ می شوند. اما بدون مراقبت مناسب می توان عمر آن را به میزان قابل توجهی کاهش داد و صرف هزینه های زیادی برای خرید یک کولر جدید ضروری می شود. برای خرید کولر گازی می توانید راهنمای خرید کولر گازی را مطالعه کرده و بهترین مدل ها را معرفی کنید.

با پیروی از روش های ذکر شده در بالا می توان میانگین عمر یک چیلر را در مجموع 15 تا 20 سال و در برخی موارد حتی بیشتر از آن تضمین کرد.