آیفون ها عمدتاً با دریچه گاز خنک می شوند. این بدان معناست که وقتی آیفون تلاش می کند گرما را از طریق شاسی خود دفع کند، عملکرد ضعیف تری خواهید دید. زمانی که گوشی به دمای مطلوب رسید و حرارت اضافی خارج شد، دستگاه به حالت عادی خود باز می گردد. در موارد نادر، آیفون شما ممکن است در هر قسمتی یخ بزند یا حتی دستگاه را خاموش نگه دارد تا زمانی که خنک شود.

علاوه بر این، برخی از کاربران متوجه شده اند که صفحه نمایش آیفون برای کمک به فرآیند خنک سازی، به خصوص هنگام اجرای بازی های سنگین مانند Civilization VI و Genshin Impact، کم نور می شود. برخلاف برخی از پرچمداران اندرویدی که بازی و خنک کننده را در اولویت قرار می دهند، آیفون ها خنک کننده محفظه بخار ندارند.

اپل می تواند راه بهتری برای پخش گرما در اطراف دستگاه با خمیر حرارتی با کیفیت بالا بیابد یا نوعی خنک کننده محفظه بخار را برای کارکرد آن در زیر بارهای سنگین معرفی کند.

می دانیم که بسیاری از ویژگی های ارائه شده در این مقاله قطعا هزینه ساخت آیفون را افزایش می دهد. با این حال، برخی از این موارد ممکن است در آیفون های رده بالاتر در دسترس باشند، بنابراین کاربرانی که واقعاً به این ویژگی ها نیاز دارند، می توانند آنها را با قیمتی عالی دریافت کنند.

اجرای این ویژگی ها آیفون را از رقبا پیشی گرفته و از نظر برتری سخت افزاری به گزینه ای بدیهی تبدیل می شود.

By ادمین سایت

عاشق دنیای تکنولوژی و ای تی هستم. و اینجا می تونید جدیدترین مطالب را هر روز قبل از همه مشاهده کنید و مطلع بشید.