Adobe اعلام کرد که در حال کار بر روی یک مدل هوش مصنوعی مولد برای فایرفاکس است تا نرم افزار Premiere Pro را به ابزارهای جدید مجهز کند. ابزارهای جدید فایرفاکس به کاربران Premiere Pro اجازه می دهد تا یک ویدیوی جدید ایجاد کنند یا موضوعات خاصی را از طریق یک پیام متنی از یک ویدیو اضافه یا حذف کنند. این تابع بیشتر شبیه Generative Fill در فتوشاپ عمل می کند.

به گفته The Verge، Adobe هنوز تاریخ انتشار نسخه اصلی یا بتا ابزارهای تولید ویدیوی جدید خود را اعلام نکرده است، اما این شرکت می‌گوید که باید انتظار داشته باشیم این ویژگی‌ها را در سال 2024 ببینیم. یکی از ویژگی‌های جذاب این هوش مصنوعی به این صورت است که می توان اشیاء خاصی را به یک پلن ویدیویی اضافه کرد. به عنوان مثال، می توانید یک الماس را در یک کیسه قرار دهید.

هوش مصنوعی مولد در Adobe Premiere Pro

همچنین با کمک هوش مصنوعی می توانید چندین فریم در ابتدا یا انتهای کلیپ اضافه کنید. با این حال، ادوبی هنوز نگفته است که چه تعداد فریم را می توان با هوش مصنوعی تولید کرد. به نظر می رسد این فیلم با تصویر و صدای کلیپ اصلی مطابقت دارد.

با استفاده از یک پیام متنی، چندین فریم کاملاً جدید را به یک کلیپ اضافه کنید

ادوبی اعلام کرد که برای رفع نگرانی‌های مربوط به دیپ فیک، اعتبار محتوا را به پریمیر ارائه می‌کند. Content Credentials یک استاندارد رسانه ای Adobe است که قبلاً در مدل های Photoshop و Firefox وجود داشت. با این ویژگی می توان دقیقاً تشخیص داد که کدام محتوا با هوش مصنوعی ساخته شده است.

در حالی که Adobe موفق شد هوش مصنوعی مولد را با مدل Firefly وارد اکوسیستم خود کند، این شرکت همچنین از ادغام مدل های شرکت های شخص ثالث مانند Runway و Sora خبر داد. ادوبی هنوز اعلام نکرده است که ابزارهای جدید هوش مصنوعی در پریمیر چقدر هزینه خواهند داشت، اما می گوید طرح اشتراک آن مشابه سایر برنامه های Adobe Creative و Firefox خواهد بود.