کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) اخیراً شکایتی را علیه بایننس و مدیر عامل آن به دلیل فعالیت های غیرقانونی تنظیم کرده است. اکنون اخبار گزارش می دهد که SEC و Binance به توافق رسیده اند تا این شرکت بتواند در طول درگیری با دولت به فعالیت خود ادامه دهد.

بر اساس این توافق، کمیسیون بورس و اوراق بهادار به بایننس اجازه داده است تا در انتظار نتیجه پرونده، به فعالیت خود در ایالات متحده ادامه دهد. مدتی پیش، SEC شکایتی را علیه این صرافی و مدیر عامل آن چنگ پنگ ژائو تنظیم کرد و مدعی شد که این شرکت به طور مصنوعی حجم معاملات را افزایش داده و شرایطی را برای سرمایه گذاران آمریکایی فراهم نکرده است تا در سیستمی جداگانه برای شهروندان این شرکت معامله کنند.

پس از اعلام اتهامات بایننس، این کمیسیون اقدام به مسدود کردن دارایی های این صرافی در ایالات متحده کرد. SEC معتقد است این اقدام برای محافظت از سرمایه مصرف کننده و جلوگیری از مهاجرت شرکت به کشورهای خارجی ضروری است. اما بایننس ادعا می کند که مسدود شدن دارایی مانع از ادامه فعالیت شرکت می شود. بنابراین یک قاضی از طرفین خواست تا با تضمین وجوه کاربران موافقت کنند.

شرایط تسویه حساب بین Binance و SEC چه بود؟

بر اساس این قرارداد، بایننس موافقت کرد که تمام دارایی های متعلق به کاربران آمریکایی را به خاک این کشور منتقل کند. علاوه بر این، شعبه ایالات متحده صرافی از ارائه دسترسی یا کنترل بر دارایی های مربوط به آن کشور یا وجوه مربوط به عملیات یا وجوه بین المللی آقای ژائو منع شده است. تا پایان فرآیند بررسی این شکایت، بایننس آمریکا تنها برای پرداخت هزینه ها یا انجام تعهداتی که برای ادامه فعالیت های تجاری خود ایجاد می شود، توانایی انتقال دارایی ها را دارد.

همچنین، بایننس باید کیف‌پول‌های جدیدی ایجاد کند که کارکنان بین‌المللی آن‌ها نتوانند به آنها دسترسی داشته باشند. این توافق اکنون باید توسط قاضی امی برمن تایید شود، اما تایید او شکایت SEC را حل نخواهد کرد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار می گوید این توافقنامه برای اطمینان از حفظ وجوه مصرف کنندگان ایجاد شده است. ژائو همچنین در صفحه توییتر خود اعلام کرد که اگرچه معتقد است شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار بی فایده است، اما از رسیدن به توافق برای ادامه عملیات خوشحال است.