به گزارش Androidauthority، در حال حاضر ارزان ترین مکان در جهان برای خرید گلکسی S23 کشور چین است که این محصول با قیمتی حدود 730 دلار در دسترس است. قیمت این گوشی در سنگاپور و استرالیا نیز نزدیک به قیمت در چین است. جالب اینجاست که مدل 128 گیگابایتی گلکسی اس 23 در کره جنوبی، کشور اصلی سامسونگ موجود نیست و مدل 256 گیگابایتی این دستگاه تنها 817 دلار قیمت دارد. همانطور که گفته شد، کره جنوبی نیز یکی از کشورهایی است که می توانید پرچمداران سامسونگ را ارزان تر خریداری کنید

با توجه به جدول بالا، خرید گلکسی S23 در مکزیک و برزیل برای مشتریان این دستگاه نسبت به سایر کشورها گرانتر است. زیرا محصول مذکور در این کشورها با برچسب بیش از 1200 دلار به فروش می رسد که به احتمال زیاد ناشی از نوسانات بازار ارز است.

لازم به ذکر است که قیمت گلکسی اس 23 در لیست فوق برای مدل آنلاک است که مستقیماً از وب سایت رسمی سامسونگ در هر کشور قابل مشاهده است. البته، می توانید فروشندگانی را پیدا کنید که پرچمداران 2023 غول فناوری کره جنوبی را با قیمتی کمتر از هر جای دیگری می فروشند. با این حال، شاخص اصلی در این مقاله قیمت گلکسی اس 23 در وب سایت رسمی سامسونگ بود.

علاوه بر این، طرح های تشویقی و تبلیغاتی دیگری نیز وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. در بسیاری از موارد، سامسونگ برای افزایش فروش گوشی های پرچمدار خود را با قیمت کمتری عرضه می کند. به عنوان مثال، در زمان نگارش این مقاله، قیمت گلکسی S23 در آمازون ایالات متحده 699 دلار است که 100 دلار ارزان تر از قیمت وب سایت رسمی سامسونگ است.

دلیل تفاوت قیمت گلکسی اس 23 در کشورهای مختلف چیست؟

مالیات نقش بسیار مهمی در ارزان یا گران شدن گوشی های سامسونگ گلکسی در کشورهای مختلف دارد. این شرکت مالیات فروش و عوارض واردات تلفن در هر کشور را در نظر می گیرد تا اطمینان حاصل کند که هنوز از فروش محصولات خود سود خوبی به دست می آورد.

همچنین در این مقاله قیمت گلکسی اس 23 در کشورهای مختلف را با دلار آمریکا مقایسه کرده ایم و از این رو نرخ ارز نیز می تواند تاثیر زیادی در قیمت نهایی محصول مذکور داشته باشد. قیمت خرده فروشی این گوشی در فوریه 2023 تعیین شده است. قبل از عرضه به بازار و به همین دلیل ممکن است از آن زمان تاکنون نوساناتی در ارزش ارز کشورها در برابر دلار آمریکا وجود داشته باشد.