چند سالی است که هوش مصنوعی و یادگیری ماشین رنگ تازه ای به پروژه های مختلف شرکت های فناوری داده است. گوگل در کنفرانس I/O 2023 ابزارهای جدیدی برای هوش مصنوعی ارائه کرد و به ما نشان داد که می خواهد در این زمینه سخت کار کند. در این کنفرانس شاهد معرفی ابزارهای ویرایش عکس مبتنی بر هوش مصنوعی بودیم و حالا گوگل از ابزار پیشرفته تری دیگر برای ویرایش عکس رونمایی کرده است که به ما می گوید پایان فتوشاپ بسیار نزدیک است. این ابزار جدید Imagen Editor AI نام دارد که یک ابزار ویرایش عکس بسیار حرفه ای است.

مقدمه ای بر Imagen Editor

Imagen Editor نرم افزار قدرتمندی است که به کاربران اجازه می دهد تغییرات عمده ای در عکس ایجاد کنند. به عبارت ساده، با کمک Imagen Editor می توانید با کمک هوش مصنوعی عکس های جدیدی بسازید و ویرایش های حرفه ای روی آن ها انجام دهید. استفاده از این ابزار بسیار ساده است، برای استفاده از آن نیازی به تجربه نیست و هرکسی می تواند با این برنامه عکس ها را ویرایش کند.

ابزار ویرایشگر تصویر

ویرایشگر تصویر چگونه کار می کند؟

Imagen Editor از هوش مصنوعی مولد برای بازسازی عکس ها استفاده می کند. این برنامه به گونه ای طراحی شده است که کاربران می توانند مستقیماً از Google Photos به آن دسترسی داشته باشند. یکی از ویژگی های اصلی این ابزار سادگی آن است زیرا کاربران فقط باید عکس خود را آپلود کنند، ناحیه ای را که می خواهند ویرایش کنند انتخاب کنند و تغییرات مورد نظر را در آن قسمت خاص اعمال کنند. به عنوان مثال، شرکت گوگل تصویر سگی را به ما نشان می دهد که می خواهد لباس فضایی قرمز بپوشد، پس از انتخاب ناحیه مورد نظر، ابزار به طور دقیق لباس فضایی را در ناحیه انتخاب شده قرار می دهد. در مثالی دیگر، این ابزار یک موشک مقوایی و هدفون آبی به تصویر یک سگ اضافه کرد. برای حذف یک شی، کاربران می توانند قسمت مورد نظر را برجسته و انتخاب کنند و عملیات حذف را اعمال کنند. آنها علاوه بر افزودن و حذف اشیا به عکس، می توانند به راحتی رنگ آسمان را با استفاده از ابزار Imagen Editor تغییر دهند.

ویژگی های Imagen Editor

Imagen Edotor چه زمانی منتشر می شود؟

در حال حاضر تاریخ دقیقی برای استفاده عمومی از این نرم افزار اعلام نشده است. گوگل به دلیل نگرانی در مورد هوش مصنوعی و احتمال سوء استفاده از آن برای تغییر عکس ها، ویرایشگر Imagen را در دسترس عموم قرار نمی دهد، زیرا ممکن است منجر به مشکلات امنیتی شود، اما فراموش نکنیم که قابلیت های آن می تواند انقلابی را در جهان ایجاد کند. عکاسی و پردازش عکس شرکت گوگل می تواند با انتشار نسخه آزمایشی در بین کارکنان خود، مشکلات و نحوه کنترل Imagen را بررسی کرده و سپس موانع امنیتی و امنیتی جدیدی را اعمال کند تا این فناوری در آینده به مشکلی برای شرکت و کاربران تبدیل نشود.