اپل نسل بعدی نرم افزار iOS 17 را برای آیفون ها در WWDC این ماه معرفی کرد. ویژگی های جدید با نسخه نرم افزاری آتی در اواخر سال جاری عرضه خواهند شد. iOS 17 در حال حاضر در نسخه بتا توسعه دهندگان در دسترس است، بنابراین برخی از ویژگی های اعلام نشده به صورت آنلاین ظاهر شده اند. به گفته MacRumors، یکی دیگر از ویژگی های مفید ممکن است به آیفون بیاید.

طبق گزارش‌ها، اپل در حال اضافه کردن ویژگی جدیدی است که به کاربران امکان می‌دهد رمز عبور جدید آیفون خود را با رمز عبور قدیمی خود در عرض 72 ساعت پس از تغییر بازنشانی کنند. به عبارت ساده، اگر کاربری رمز عبور گوشی خود را تغییر دهد اما رمز عبور جدید را فراموش کند، هنوز 72 ساعت فرصت دارد تا رمز عبور قدیمی خود را بازنشانی کند. با این حال، شایان ذکر است که کاربران باید قبل از ایجاد رمز عبور جدید، رمز قبلی را به خاطر بسپارند.

با استفاده از این ویژگی جدید، هر زمان که کاربر رمز عبور اشتباهی را وارد کند، گزینه بازنشانی آن را خواهد داشت. آنها یک گزینه “Forgot Password” را در پایین صفحه مشاهده می کنند که منجر به صفحه جدیدی به نام گزینه “Try to reset password” می شود. با زدن این گزینه کاربران می توانند رمز قبلی خود را وارد کرده و رمز عبور جدید بسازند.

ویژگی بازنشانی رمز عبور در iOS 17 مانند یک نجات دهنده به نظر می رسد. با این حال، این تنها در صورتی کار می کند که کاربران رمز عبور جدید خود را در 72 ساعت اول تغییر فراموش کنند. برای اهداف امنیتی، گزینه ای برای غیرفعال کردن این ویژگی با ضربه زدن روی «Expire Previous Password Now» در تنظیمات Face ID و Passcode وجود دارد.

اپل پس از تلاش های مکرر ناموفق برای باز کردن قفل دستگاه، آیفون را غیرفعال می کند. سپس به یک قفل دائمی گسترش می یابد تا زمانی که آیفون در حالت بازیابی قرار گیرد. حالت بازیابی برای محافظت از دستگاه ها در برابر افتادن به دست افراد نادرست است. این به کاربران اجازه می دهد تا آیفون خود را پاک کرده و آن را ریست کنند.

در اخبار دیگر، در طول کنفرانس سالانه توسعه دهندگان اپل (WWDC) هفته گذشته، غول فناوری کوپرتینویی اعلامیه های زیادی را ارائه کرد. یکی از افشاگری ها درباره هدست واقعیت ترکیبی بسیار پرحاشیه به نام Apple Vision Pro بود که این شرکت در این رویداد رونمایی کرد. مشخصات و ویژگی‌های فوق‌العاده‌ای دارد، اما با قیمت گزاف 3499 دلار عرضه می‌شود که پذیرش انبوه را غیرممکن می‌کند.

اکنون مارک گورمن از بلومبرگ در گزارشی جدید گزارش می دهد که اپل در حال کار بر روی نسخه ارزان تری از هدفون ویژن پرو است. این باعث می شود دستگاه مقرون به صرفه تر باشد. هدست آینده ممکن است Vision یا Vision One نامیده شود. غول فناوری کوپرتینویی می تواند تغییراتی را برای کاهش قیمت ها ایجاد کند. این شامل استفاده از صفحه نمایش های کم مصرف، پردازنده های کم مصرف، کاهش تعداد دوربین ها و غیره می شود. هدفون های بعدی نیز ممکن است به جای بلندگوهای داخلی برای ویژگی صوتی فضایی به AirPods نیاز داشته باشند.

منبع

به این پست امتیاز دهید