در شش ماه گذشته، هیچ محصول فناوری به اندازه ChatGPT OpenAI سر و صدا ایجاد نکرده است. چت بات هوشمند تحت حمایت مایکروسافت در اواخر پاییز سال گذشته معرفی شد و بسیاری از کاربران را شگفت زده کرد. اگرچه هوش مصنوعی در حال محبوبیت است، اما هنوز مقررات مشخصی برای آن تصویب نشده است و در حال حاضر گروهی از پیشگامان و توسعه دهندگان هوش مصنوعی از جمله جفری هینتون و ایلان ماسک طوماری را برای جلوگیری از ایجاد خطر این فناوری امضا کرده اند. جلوگیری کردن.

رشد وب سایت OpenAI

یک مطالعه جدید نشان داده است که OpenAI در حال حاضر سریعترین وب سایت در حال رشد در بین 50 وب سایت برتر در جهان است. تنها چند ماه پس از راه اندازی چت بات مبتنی بر هوش مصنوعی، openai.com به سرعت به ۱ میلیارد بازدید کننده ماهانه رسید. بر اساس تحلیل شرکت تحقیقاتی VezaDigital و Similarweb، حجم ترافیک وب سایت OpenAI در آوریل امسال 54.21 درصد افزایش یافته است. این وب سایت در طول ماه حدود 847.8 میلیون بازدید کننده داشت که OpenAI را 9 پله ارتقا داد و هجدهمین وب سایت پربازدید در جهان شد. این وب سایت هوش مصنوعی در ماه مارس سال گذشته 24 پله جهش کرد و از رتبه 51 به 27 صعود کرد. این رشد خیره کننده به این معنی است که ChatGPT سریعترین وب سایت در حال رشد در میان 50 سایت برتر جهان است. همچنین مانند سال های گذشته گوگل، یوتیوب، فیسبوک و توییتر در رتبه های اول تا چهارم قرار دارند.

بهبود رتبه بندی وب سایت OpenAI

استفان کاتانیچ، مدیرعامل VezaDigital، می‌گوید: «پدیده ChatGPT در اواخر سال ۲۰۲۲ مانند آتش‌سوزی گسترده شد و ما انتظار داریم که به زودی تمام رکوردهای سریع‌ترین رشد وب‌سایت را بشکند و در مدت زمان بسیار کوتاهی به یک میلیارد کاربر فعال ماهانه برسد. همچنین سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI، گفت: هوش مصنوعی تقریباً هر صنعتی را به دلیل سرعت دستیابی به آن تحت تأثیر قرار داده است، و این به این دلیل است که ما وارد موج جدیدی از فناوری شده‌ایم، و من فکر می‌کنم این موج بزرگ‌ترین موج است. پنج امسال آخرین سال است و در آینده ای نزدیک هوش مصنوعی سهم بزرگی در صنایع خواهد داشت.

آیا وب سایت OpenAI به رشد خود ادامه خواهد داد؟

چت GPT در حال رشد است و به گفته مهندس هوش مصنوعی، این چت بات می تواند در عرض 5 سال فراگیر شود. مولد هوش مصنوعی که اواخر پاییز گذشته راه اندازی شد، طوفانی جهان را به خود جلب کرد و چندین شرکت فناوری دیگر برای رقابت با OpenAI وارد عرصه چت بات شدند. دلایلی وجود دارد که می تواند رشد وب سایت OpenAI را کند کند. رقیب اصلی این شرکت گوگل است که برای رقابت با Bard در ChatGPT آمده و از طرفی در هفته های اخیر نسخه iOS ChatGPT منتشر شده و نسخه اندروید آن نیز منتشر خواهد شد. به گفته تحلیلگران، این عوامل می توانند بر ترافیک وب سایت OpenAI تأثیر بگذارند.

By ادمین سایت

عاشق دنیای تکنولوژی و ای تی هستم. و اینجا می تونید جدیدترین مطالب را هر روز قبل از همه مشاهده کنید و مطلع بشید.