یک گزارش جدید می گوید که OpenAI به مایکروسافت هشدار داده است که اجرای مدل هوش مصنوعی را تسریع می کند GPT-4 ممکن است در بینگ مشکلاتی ایجاد کند. اما در نهایت این شرکت راه حل خود را پیاده سازی کرد که باعث شد کاربران پاسخ هایی را از چت بات بینگ دریافت کنند که بسیار عجیب به نظر می رسید.

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، تیم OpenAI به مایکروسافت گفته است که GPT-4 همچنان می تواند به صورت عمومی استفاده شود آماده نیست و خطراتی را برای چت بات بینگ ایجاد کنید. در نهایت، گزارش ها ثابت کردند که این هوش مصنوعی آماده انتشار نیست و همین امر باعث شد تا شرکت محدودیت هایی را برای تعامل با بینگ چت اعمال کند.

واضح است که این مدل هنوز به تمرین بیشتری نیاز داشت، اما مایکروسافت تصمیم گرفت به سرعت GPT-4 را برای کاربران خود منتشر کند. در نتیجه، مکالمات طولانی منجر به پاسخ های عجیب این مدل هوش مصنوعی شد. بنابراین مردم ردموند تعداد پیام هایی که می توان رد و بدل کرد آنها هر مکالمه را محدود کردند و با بهینه سازی این مدل به تدریج این محدودیت را حذف کردند. البته بینگ چت هنوز هم گاهی پاسخ های عجیبی به کاربران می دهد.

رابطه بین OpenAI و مایکروسافت خاص و تیره است

گزارش امروز نیز به تنش بین مایکروسافت و OpenAI و رقابت برای تامین قابلیت های هوش مصنوعی امتیاز. مدیران مایکروسافت ظاهراً نگران راه اندازی ChatGPT در سال گذشته بودند. وال استریت ژورنال می گوید که OpenAI چند هفته قبل به مایکروسافت گفته بود که می خواهد آزمایش عمومی چت بات خود را آغاز کند. همزمان صاحب بینگ در حال پیاده سازی مدل هوش مصنوعی OpenAI در موتور جستجوی خود است.

این گزارش می گوید که رابطه مایکروسافت و OpenAI منحصر به فرد است زیرا این دو شرکت یکسان هستند حفاظت از یکدیگر با هم رقابت همچنین مایکروسافت مجوز مدل‌های OpenAI را برای استفاده از این فناوری‌ها در Bing، Azure، Office، Windows و بسیاری از محصولات دیگر صادر کرده است.

این غول فناوری همچنین شریک انحصاری خدمات ابری OpenAI است. از طرفی OpenAI محصولات و خدماتی را توسعه داده است که می تواند در رقابت با مایکروسافت به مشتریان این شرکت ارائه شود. حتی خود ChatGPT هم رقیب بینگ چت است.