کارشناس نیویورک تایمز یکی از علاقه مندان به سخت افزار پیکسل فولد است و قصد دارد چند ماه از این دستگاه برای سنجش عملکرد آن در طول زمان استفاده کند.

کارشناسان Verge نظری مشابه با نیویورک تایمز دارند و Pixel Fold را در کل دستگاه موفقی می دانند، اما به وضوح می گویند که Pixel Fold “یک نسل تا تبدیل شدن به یک محصول کامل فاصله دارد.”

کارشناس The Verge می‌گوید که Pixel Fold در مقایسه با Galaxy Z Fold 4 دستگاهی «مستقل‌تر» است. مانند محدود کردن چند وظیفه در نمایشگر داخلی به دو برنامه.

به گفته متخصص Verge، Pixel Fold دستگاه مناسب‌تری نسبت به Galaxy Z Fold 4 برای افرادی است که هرگز گوشی تاشو نداشته‌اند. البته، او می گوید، کسانی که به دنبال خرید پیکسل فولد یا هر دستگاهی با قیمت نزدیک به 2000 دلار هستند، احتمالاً مشکلی با پیچیدگی گوشی نخواهند داشت.

کارشناس The Verge می‌گوید که Pixel Fold اصلاً دستگاهی فاجعه‌بار نیست. در حالی که نمی توان چنین ادعایی را برای نسل اول گوشی های تاشو سامسونگ و موتورولا داشت. بدیهی است که گوگل در نسل های اول توانسته به خوبی از اشتباهات این دو شرکت درس بگیرد.

سایت تخصصی Engjet نیز مانند سایر افرادی که پیکسل فولد را بررسی کرده اند، طراحی این گوشی را تحسین کرده است. او به لولا و شاسی پیکسل فولد اشاره کرد و آن ها را باکیفیت دانست.