اگر به دنبال جایگزینی برای سرویس Power BI مایکروسافت هستید، می توانید از بین چندین نمونه از رقبا برای این سرویس تحلیل تجاری انتخاب کنید.

در همین حال، به دلیل تجزیه و تحلیل عمیق KPI، سرویس Sisene مناسب برای شرکت های متوسط، سرویس QlikSense با قالب های از پیش ساخته جذاب، گزینه ای اقتصادی برای ضبط KPI Zoho Analytics و شاید یک سرویس جامع، می توانید به خدماتی مانند Tableau روی بیاورید. مناسب برای کاربران غیر تکنولوژی

لیست رقبای Power BI را همچنان می توان با خدمات Mixpanle به دلیل کاربری آسان و Geckoboard به دلیل اضافه شدن داشبورد تلویزیون نام برد.

منابع آموزشی Power BI در یوتیوب

امروزه یوتیوب یکی از مهم ترین منابع آموزشی است که با یافتن کانال های معتبر و فنی می تواند به عنوان یکی از مفیدترین منابع آموزشی عمل کند. بهترین کانال های یوتیوب برای یادگیری Power BI را می توان در لیست زیر ارائه کرد.

1- شخص در کانال یوتیوب کیوب: این کانال تقریبا اولین انتخاب بسیاری از افراد در یادگیری Power BI است. این کانال علاوه بر به اشتراک گذاری آخرین اخبار Power BI، ترفندها و آموزش های استفاده از ابزارهای خود را نیز پوشش می دهد و ویدیوهای آن بسیار فنی و با کیفیت هستند.

2- کانال یوتیوب BI Elite: این کانال یوتیوب از سال 2017 راه اندازی شده است. کانال یوتیوب BI Elite بر روی ترفندها و روش هایی برای استفاده از Power BI تمرکز دارد که بدون شک کاربران عادی از آنها اطلاعی ندارند.

3- کانال یوتیوب SQLBI: این کانال یوتیوب می تواند اولین ایستگاهی باشد که بیشتر کاربران در مورد DAX در Power BI و SSAS یاد می گیرند. اگرچه آنها فرآیند ایجاد و تولید محتوای ویدیویی برای YouTube را در سال 2020 آغاز کردند و در نهایت ساخت کانال YouTube خود را به پایان رساندند، وبلاگ آنها یکی از محبوب ترین وبلاگ ها در اینترنت است.

نتیجه

با این تفاسیر، اگر قصد دارید از خدمات تجزیه و تحلیل داده برای کسب و کار خود استفاده کنید، سرویس Power BI مایکروسافت می تواند امکانات زیادی را در اختیار شما قرار دهد. خوبی این سرویس این است که Power BI Desktop همیشه برای کاربران رایگان است. البته سرویس Power BI نسخه پولی و رایگان خود را دارد که بنا به انتخاب کاربر امکانات ویژه ای را ارائه خواهد کرد.