گروهی از هکرها تهدید کرده اند که در صورت عدم پرداخت باج، اطلاعات محرمانه سرقت شده از جامعه Reddit را فاش خواهند کرد. آنها همچنین می گویند که Reddit باید افزایش قیمت API را که در روزهای اخیر بسیار در اخبار بوده است، معکوس کند.

Reddit که در بین کاربران به عنوان “صفحه اول اینترنت” و انجمنی برای بحث در مورد همه چیز شناخته می شود، روزهای شلوغی را سپری می کند.

بر اساس گزارش TechCrunch، گروه باج‌افزار BlackCat که با نام ALPHV نیز شناخته می‌شود، در وب تاریک اعلام کرده است که «۸۰ گیگابایت داده فشرده‌شده» از Reddit دارد. ظاهرا این اطلاعات بهمن ماه گذشته از طریق هک سیستم های این شرکت به سرقت رفته است.

یکی از سخنگویان Reddit تایید کرد که ادعاهای Blackcat مربوط به یک حادثه سایبری در فوریه سال گذشته است. در آن زمان، مدیر ارشد فناوری Reddit گفت هکرها در یک “حمله فیشینگ بسیار هدفمند” به اطلاعات کارکنان و اسناد داخلی دسترسی پیدا کردند. او همچنین گفت هیچ مدرکی دال بر سرقت اطلاعات شخصی کاربران مانند رمز عبور و حساب های کاربری وجود ندارد.

در زمان حمله سایبری، Reddit هیچ جزئیات بیشتری در مورد این حادثه یا افراد پشت حمله منتشر نکرد. با این حال، در روزهای اخیر، Blackcat مسئولیت حمله سایبری به Reddit را بر عهده گرفته و اکنون به اطلاعات محرمانه آن شرکت دسترسی دارد. مشخص نیست که این اطلاعات شامل چه مواردی می شود. Blackcat هنوز هیچ سندی برای اثبات ادعای خود ارائه نکرده است.

گروه هکر Blackcat می گوید که دو بار سعی کرده با Reddit تماس بگیرد اما پاسخی دریافت نکرده است. سخنگوی این گروه می گوید که ردیت احتمالاً چیزی پرداخت نخواهد کرد: “ما انتظار داریم داده ها را افشا کنیم.”

هکرها از Reddit خواستند 4.5 میلیون دلار بپردازد و پروژه را لغو کند تا قیمت API را افزایش دهد.

افزایش قیمت API Reddit نشان‌دهنده یک اعتراض تاریخی در این انجمن آنلاین است. در پاسخ، تعداد قابل توجهی از subreddit های محبوب با میلیون ها کاربر خصوصی و غیرقابل دسترسی شدند.