SoundCloud یک سرویس پخش موسیقی است که ابتدا در سوئد ایجاد شد و پس از مدتی در سال 2007 دفتر مرکزی آن به آلمان منتقل شد. SoundCloud یک بستر پخش موسیقی و پادکست است که به علاقه مندان به موسیقی امکان دسترسی به آهنگ های متنوعی را می دهد. علاوه بر نسخه وب، SoundCloud برای سیستم عامل های اندروید و iOS نیز در دسترس است.

SoundCloud چیست و چگونه کار می کند؟

SoundCloud یک پلتفرم پخش موسیقی و پادکست است که به شما امکان می دهد به میلیون ها آهنگ از سراسر جهان گوش دهید یا آهنگ خود را آپلود کنید. همچنین می توانید لیست های پخش ایجاد کنید و به ایستگاه های رادیویی در آن دسترسی داشته باشید. برای دسترسی به Soundcloud، باید یک حساب کاربری در soundcloud.com ایجاد کنید. پس از تکمیل ثبت نام، می توانید کاربران مورد نظر خود را دنبال کرده و به موسیقی گوش دهید و یا می توانید آهنگ های خود را آپلود و به اشتراک بگذارید. اگر می خواهید در SoundCloud به موسیقی گوش دهید، کافی است روی دکمه پخش کلیک کنید و موسیقی مورد نظر به صورت خودکار پخش می شود.

آشنایی با SoundCloud

چگونه از SoundCloud استفاده کنم؟

کاربران می توانند از SoundCloud به یکی از دو روش «شنونده یا هنرمند» استفاده کنند:

به عنوان یک شنونده، می توانید مجموعه گسترده ای از موسیقی و فایل های صوتی آپلود شده توسط کاربران دیگر در سراسر جهان را جستجو و گوش دهید. اگر شنونده هستید، می توانید لیست پخش آهنگ های مورد علاقه خود را ایجاد کنید یا سایر کاربران را دنبال کنید تا ببینید به چه چیزی گوش می دهند. اما به عنوان یک هنرمند، SoundCloud یک راه عالی برای به اشتراک گذاری موسیقی یا فایل های صوتی شما در سطح جهانی است. می‌توانید آهنگ‌ها و پادکست‌های خود را آپلود کرده و به‌عنوان یک فایل عمومی یا خصوصی به اشتراک بگذارید.

نحوه کار با SoundCloud

SoundCloud در ماه چقدر هزینه دارد؟

SoundCloud برای استفاده رایگان است، اما هنگام گوش دادن به موسیقی و پادکست با برخی تبلیغات مواجه خواهید شد. اگر می‌خواهید از این تبلیغات اجتناب کنید و به ویژگی‌های پیشرفته SoundCloud دسترسی داشته باشید، باید یکی از اشتراک‌های ماهانه SoundCloud Go و SoundCloud Go Plus را خریداری کنید. SoundCloud Go ماهانه 4.99 دلار هزینه دارد و از شر تمام تبلیغات مزاحم خلاص می شود و به شما امکان می دهد به تعداد آهنگ هایی که می خواهید به صورت آفلاین گوش دهید. SoundCloud Go Plus دو برابر گرانتر است و 9.99 دلار است. این اشتراک به شما امکان دسترسی به نرخ بیت صوتی با کیفیت بالاتر را می دهد و به شما امکان دسترسی به کتابخانه وسیع تری را می دهد.

در SoundCloud مشترک شوید

اگر می خواهید به جای گوش دادن به موسیقی آپلود کنید، بهتر است از SoundCloud Pro Unlimited استفاده کنید که ماهیانه 12 دلار هزینه دارد. Pro Unlimited محدودیت تعداد آهنگ هایی را که می توانید آپلود کنید حذف می کند و آمار دقیق تری برای مشاهده در اختیار شما قرار می دهد.