استارتاپ Stability AI از آخرین نسخه مدل هوش مصنوعی به نام Stable Diffusion است SDXL نسخه 0.9 آشکار شد این نسخه می تواند تصاویر واقعی تری تولید کند و مشکلاتی مانند تصاویر عجیب دست ندارد.

به گفته Decrypt، نسخه جدید مدل Stable Diffusion AI عملکرد بسیار بهتری نسبت به نسخه های قبلی دارد و تنها با دریافت برخی از کلمات می تواند عکس های خارق العاده ای بگیرد. این نسخه به گونه ای طراحی شده است که بیشتر کارها را برای شما انجام دهد و حتی زمانی که با هوش مصنوعی صحبت می کنید، می توانید به زبان طبیعی تری با آن صحبت کنید.

هوش مصنوعی پایداری می گوید SDXL 0.9 قادر به بهبود جزئیات تصویر و برنامه های کاربردی تولید تصویر تقویت با استفاده از هوش مصنوعی این شرکت می گوید نسخه 0.9 عملکرد متن به تصویر بسیار بهتری نسبت به نسخه بتای منتشر شده در آوریل دارد.

برای مشاهده این پیشرفت می توانید تصاویر ورودی رایج در این دو نسخه را با هم مقایسه کنید. به عنوان مثال، نسخه جدید برای توصیف “گرگ در پارک ملی یوسمیتی با موضوع مستند طبیعت” تصویر واقعی تری را تولید کرد که جزئیات بسیار بیشتری نسبت به نسخه قبلی دارد.

تعداد پارامترهای انتشار ثابت بسیار افزایش یافته است

بخشی از دلیل این بهبود قابل توجه به افزایش قابل توجه تعداد پارامترهای SDXL 0.9 مربوط می شود. اکنون 3.5 میلیارد پارامتر این پایه به مدل جدید هوش مصنوعی پایداری اجازه می‌دهد تا عمیق‌تر بیاموزد و بر اساس دانش خود تصاویر بهتری ایجاد کند.

نسخه 0.9 نیز بیشتر مستعد ورودی های ساده است و می تواند نتایج بهتری بر اساس آنها ایجاد کند. به عنوان مثال، اگر به هوش مصنوعی توضیح دهید “دو دست به سمت یکدیگر اشاره می کنند”، می توانید یک نمایش بسیار واقعی از مدل دریافت کنید. پیشرفت این نسخه نسبت به نسخه های قبلی کاملا مشهود است.

نسخه جدید Stable Diffusion که اولین بار در آگوست 2022 شناخته شد و یکی از مدل های متن باز برای تولید تصویر به حساب می آید، حالا با این آپدیت می تواند رقیب جدی تری برای Dall-E و Midjourney باشد. این مدل محبوب ترین هوش مصنوعی منبع باز برای ایجاد تصویر در نظر گرفته می شود.

آخرین نسخه Stable Diffusion از طریق ابزار تولید و ویرایش تصویر Init ML ارائه می شود. این مدل در حال حاضر قابل استفاده یا آموزش محلی نیست، اما زمانی که عمومی شود حداقل به 16 گیگابایت رم و یک کارت گرافیک با 8 گیگابایت VRAM برای اجرا نیاز دارد. تاریخ انتشار عمومی این نسخه محتمل است اواسط جولای خواهد بود.