شرکت صنایع نیمه هادی تایوان TSMC در بیانیه ای مطبوعاتی اعلام کرد که قربانی یک حمله سایبری شده است. این شرکت می‌گوید برخی از داده‌هایش به دلیل حمله سایبری افشا شده است، اما اطلاعات مشتریانش امن است. عملیات تجاری TSMC تحت تأثیر این حمله سایبری قرار نگرفت.

به گفته GizmoChina، حمله سایبری TSMC مربوط به راه اندازی و پیکربندی اولیه سرور بود. پس از اطلاع از حمله سایبری، این شرکت به سرعت واکنش نشان داد و تبادل اطلاعات با فروشنده درگیر در این حمله سایبری را متوقف کرد.

TSMC می گوید گروه هکر LockBit مسئول حمله به سرورهای این شرکت است. LockBit اطلاعات سرقت شده را در وب سایت خود منتشر کرد و 70 میلیون دلار باج خواست. اگر این مبلغ پرداخت نشود، LockBit نام کاربری و رمز عبور مرتبط با داده های لو رفته را نیز منتشر می کند.

TSMC می گوید داده های لو رفته در سرورهای Kinmax Technology ذخیره شده است. در حالی که TSMC برای حل این مشکلات تلاش می کند، با کارشناسان و سازمان های امنیت سایبری برای بررسی بیشتر این حادثه همکاری می کند.

TSMC که مشتریان عمده ای مانند اپل و انویدیا دارد، بزرگترین تولید کننده تراشه های قراردادی در جهان است و یکی از مهم ترین شرکت ها در صنعت فناوری محسوب می شود. بنابراین، حمله سایبری علیه TSMC کل صنعت را نگران می کند.

By ادمین سایت

عاشق دنیای تکنولوژی و ای تی هستم. و اینجا می تونید جدیدترین مطالب را هر روز قبل از همه مشاهده کنید و مطلع بشید.